Meie õlled

Õllesid on meil mitmeid. Ikka igaks ilmaks ja elujuhtumiks. Mis kõige tähtsam, kõik mekivad nagu üks õige Hiiu õlu mekkima peab ning viivad su mõtteis, meeles ja keeles ühele paganama vingele saarele.

Segupakk Nr1

Kassari Õllesõbra Unistus

3x0,33l  Kassari Hele alc 5,2%vol, 3x0,33l Kassari Tume alc 5,2%vol, 3x0,33l  Kassari IPA alc5,9%vol, tooted sisaldavad odralinnaseid

 

Osta
Segupakk Nr2

Kassari Õllesõbra Unistus

3x0,33l  Double Bock alc 7%vol, 3x0,33l Talveölut alc 6,6%vol, 3x0,33l  Eripruul alc6%vol, tooted sisaldavad odralinnaseid

Sellesse kombopakki on pandud kokku kolm " vähe krõbedamat" õlletilka.

Osta
_A0A9478

Kassari Double Bock

0,33l Alc 7%vol sisaldab odralinnaseid

Kord olevat kolmel rannaküla mehel sügisese siiapüügi aegu nii tõsine jook kaasas olnud, et üks neist oodatult ka üle parda kukkus. Palus mees: “Tõmmake  paati!!!”  Teised kaks: “Korrat küll!! Hüljes möliseb parda ääres!!!” Ja surusid teda tagasi. Ega keegi enam mäletagi kuidas lugu lõppes aga loodetavasti ikka õnnelikult. Kassari Doble Bock on õlu mida merel pruukida mõistlik ei ole.  Aga selles vaimus on tema pruulitud küll, et vahel võiks seda va hülgemöla ikkagist kuulata ja ajada küll. Aga seda ikka turvalisel pinnasel!

Osta
_A0A9482

Kassari Talveölut

0,33l alc 6%vol Stout, sisaldab odra-ja nisulinnaseid

Kangemat sorti õlut olevat (ka) ennemalt tehtud rohkem jõuluajaks või siis suuremateks sündmusteks.  “Kassari Talveölut” valmib korra aastas Hiiumaa jõulueelseks laadapäevaks kellega koos tore tähistada kõiki pühi kasvõi aastaringselt. “Kassari Talveölutis” on tunda röstitud linnaseid, kakaod, kohvi, jõulumeeleolu ja veidi lumist jaanipäeva.

Osta
_A0A9492

Kassari IPA

0,33l Alc 5,9%vol, Indian pale ale, sisaldab odralinnaseeid

Vanade kommete kohaselt on õlut kallatud merre eesseisva merereisi kordaminekuks. Kas Hiiumaa mehed ka tuntud pikamaaseilajat IPAt mereisandatele valasid pole teada. Ega need igapäevased mereretked ka ookeanisõitudega võrreldavad olnud ja õlle halvaks minemist väga kartma pidanud. “Kassari IPA” ongi selline lühemate otsade IPA. Võibolla pisut vähema kuid siiski korraliku humalaportsuga õlu.

Osta
_A0A9486

Kassari Eripruul

0,33l Alc 6%vol,  Pale ale, sisaldab odra- ja nisulinnaseid

Kadakal on traditsioonilisel rannarahva õlleteol äärmiselt oluline roll. Kuum kadakavesi on abiks õlleteoriistade ja -nõude pesemisel. Kadakaokstest ehitatakse kurnanõusse ka soova ehk kurn läbi mille toimub virde nõrutamine. Sealt ka Hiiu õllele iseloomulik kadakamekk. “Kassari Eripruul” on raskepoolsema kehaga, krõbedam, isegi veidi rohmakas õlu. Nõrutatud läbi traditsioonilise kadakasoova mis jätab õllele vahel kerge kadakase udumeki, mõnikord jälle tõsisema kadakavaiguse maitsepuraka.

Osta
_A0A9473

Kassari Tume Ölut

0,33l Alc 5,2%vol, Tume ale, sisaldab odralinnaseid

Õlu on suuresti odralinnastest, humalast ja veest pruulitud jook. Hiidlastel on õlleteo juures suur abi ka kadakast. Ei ole võõras kasutada pruulimise juures porssa, sookailu, koirohtu või haavakoort. Ja muidugi on väga tähtis oskus erinevad koostisosad tasakaalukalt ka kokku siduda. “Kassari Tume Ölut” ei sisalda neid maitseid. Siiski on selles õlles kokku pandud ohtralt erinevaid linnaseid ja humalaid, et saaks kokku loomult kerge, mõnusalt joodava ja erinevate maitsekeerutustega tumeda õlle.

Osta
_H2A9617

Kassari Hele Ölut

0,33l Alc 5,3%vol, Pale ale, sisaldab odralinnaseid

Varemalt osati pea igas Hiiumaa kodus õlut ikka ise teha. Teati kelle õllega kiiremini pidu lõpeb või kelle tehtu mehi pikemalt juures hoiab. “Kassari Hele Ölut” on lihtne hele ale milles tunda traditsioonilist magusapoolset, linnaselist, tuntavat kuid siiski õrnemapoolse humalamaiguga õllemekki. “Kassari Hele Ölut” on õlu, mis joojaid “juures hoiab”

Osta