Meie õlled

Õllesid on meil mitmeid. Ikka igaks ilmaks ja elujuhtumiks. Mis kõige tähtsam, kõik mekivad nagu üks õige Hiiu õlu mekkima peab ning viivad su mõtteis, meeles ja keeles ühele paganama vingele saarele.

_GFX6934-Edit

Kassari Talveölut

0,33l alc 7% Stout

Kangemat sorti õlut olevat (ka) ennemalt tehtud rohkem jõuluajaks või siis suuremateks sündmusteks.  “Kassari Talveölut” valmib korra aastas Hiiumaa jõulueelseks laadapäevaks kellega koos tore tähistada kõiki pühi kasvõi aastaringselt. “Kassari Talveölutis” on tunda röstitud linnaseid, kakaod, kohvi, jõulumeeleolu ja veidi lumist jaanipäeva.

Osta
_GFX7005-Edit

Kassari IPA

0,33l Alc 5,9% Indian pale ale

Vanade kommete kohaselt on õlut kallatud merre eesseisva merereisi kordaminekuks. Kas Hiiumaa mehed ka tuntud pikamaaseilajat IPAt mereisandatele valasid pole teada. Ega need igapäevased mereretked ka ookeanisõitudega võrreldavad olnud ja õlle halvaks minemist väga kartma pidanud. “Kassari IPA” ongi selline lühemate otsade IPA. Võibolla pisut vähema kuid siiski korraliku humalaportsuga õlu.

Osta
_GFX7008-Edit

Kassari Eripruul

0,33l Alc 6% Pale ale

Kadakal on traditsioonilisel rannarahva õlleteol äärmiselt oluline roll. Kuum kadakavesi on abiks õlleteo riistade ja nõude pesemisel. Kadakaokstest ehitatakse kurnanõusse ka soova ehk kurn läbi mille toimub virde nõrutamine. Sealt ka Hiiu õllele iseloomulik õrn kadakamekk. “Kassari Eripruul” on raskepoolsema kehaga, krõbedam, isegi veidi rohmakas õlu. Nõrutatud läbi traditsioonilise kadakasoova mis jätnud õllele kerge kadakase udumeki.

Osta
_GFX7012-Edit

Kassari Tume Ölut

0,33l Alc 5,2% Tume ale

Õlu on suuresti odralinnastest, humalast ja veest pruulitud jook. Hiidlastel on õlleteo juures suur abi ka kadakast. Ei ole võõras kasutada pruulimise juures porssa, sookailu, koirohtu või haavakoort. Ja muidugi on väga tähtis oskus erinevad koostisosad tasakaalukalt ka kokku siduda. “Kassari Tume Ölut” ei sisalda neid maitseid. Siiski on selles õlles kokku pandud ohtralt erinevaid linnaseid ja humalaid, et saaks kokku loomult kerge, mõnusalt joodava ja erinevate maitsekeerutustega tumeda õlle.

Osta
_GFX6960-Edit

Kassari Hele Ölut

0,33l Alc 5,3% Pale ale

Varemalt osati pea igas Hiiumaa kodus õlut ikka ise teha. Teati kelle õllega kiiremini pidu lõpeb või kelle tehtu mehi pikemalt juures hoiab. “Kassari Hele Ölut” on lihtne hele ale milles tunda traditsioonilist magusapoolset, linnaselist, tuntavat kuid siiski õrnemapoolse humalamaiguga õllemekki. “Kassari Hele Ölut” on õlu, mis joojaid “juures hoiab”

Osta